ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15395349
*
nr 1539 5349
Spegel
empirestil, 1800-tal, 68x37 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 maj 2023
kl 20:21:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 18:04:33
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 1539 5349
Spegel
empirestil, 1800-tal, 68x37 cm
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 maj 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/5 18:04:33 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



